Seminar nr. 2 “Constituirea retea interprofesionala în combaterea discriminării şi promovarea egalităţii de gen”

Noutati
11 years ago

Ieri, 03.12.2015, a avut loc Seminarul nr. 2 “Constituire a reţelei interprofesională în combaterea discriminării şi promovarea egalităţii de gen” la Consiliul Judeţean Iaşi la sala Europa.

La seminar au participat reprezentanţi ai autorităţilor locale (CJ, DGASPC, CJRAE, ISJ), reprezentanţi ai organizatiilor non-guvernamentale si ai institutiilor de invatamant din mun. Iasi

În cadrul seminarului s-au identificat pricipalele probleme din domeniille discriminarii si egalitatii de gen, s-au stabilit obiectivele ale retelei. De asemenea, participantii au identificat posibile măsuri ce pot fi realizate în cadrul reţelei şi care vor face parte din Planul de măsuri al reţelei.

Toţi cei care doresc să facă parte din reţea trebuie să completeze următorul document https://docs.google.com/forms/d/1jSHsMKoXvImiYfJnnHCWO4RJhPJ8Tx8DSBHqEfTCMp0/viewform .

 

spune si altora

Articole similare

May 7, 2026
Cărticică pentru copii: Gardienii păcii — împreună suntem mai puternici!
May 7, 2026
Ghid pentru părinți: Cum prevenim și gestionăm violența în școală
April 24, 2026
Activitatea de informare din proiectul PRACTIC pentru viitor s-a finalizat — REALIZĂRI ȘI REZULTATE